fotogadzety
Fotografie niemalże od zawsze stanowiły doskonałą formę pamiątki, która pozostanie z nami na lata. Wraz z biegiem czasu, zdjęcia w formie cyfrowej zastąpiły wydrukowane na papierze fotograficznym. Każdy jednak z pewnością przyzna, że ciągłe przeglądanie fotografii zapisanych w pamięci telefonu lub na komputerze nie posiada takiego samego klimatu jak przeglądanie ich na żywo – ma się wówczas namacalny dowód na to, że wspomnienie rzeczywiście istnieje. Świetnym sposobem jest także utworzenie z naszego ulubionego zdjęcia gadżetu – aby stało się jeszcze bardziej trwałe oraz efektowne. Jakie gadżety można więc utworzyć wykorzystując zdjęcia?

Odbitki cyfrowe​

Wywołanie zdjęć jest chyba najczęściej stosowaną formą zachowania najcenniejszych momentów w życiu na dłużej. Ich dużą zaletą jest możliwość wybrania dowolnego formatu, co pozwoli na zachowanie dobrej jakości fotografii. Najczęściej wybieranymi formatami są 10×13 i 10×15, które wyróżniają się przede wszystkim wysokim nasyceniem kolorów oraz dobrym kontrastem. Odbitki można umieścić w albumie lub pudełku na zdjęcia, dzięki czemu zbiór wspomnień może zostać podarowany jako prezent bliskiej osobie. Z pewnością zostanie odebrany on w sposób pozytywny.

FotoObrazy, czyli ciekawy akcent we wnętrzu

Jedną z podstawowych form przedstawienia swojego ulubionego zdjęcia w większym formacie jest fotoObraz. Stanowi on ciekawy akcent we wnętrzu oraz świetny sposób na dodanie mu charakteru. Co więcej, wykonany jest na płótnie, dzięki czemu jest o wiele trwalszy, aniżeli standardowe zdjęcie. Fotoobrazy dzielą się na różne kategorie – mogą tworzyć zarówno spójną całość, jak i zostać podzielone na kilka części. Ich wygląd zależy tylko i wyłącznie od powierzchni, jaką dysponujemy, wybranego zdjęcia oraz konkretnej koncepcji wyglądu ściany, jaką przyjmiemy. Wyglądają estetycznie zarówno z ramą, jak i bez niej. W sklepie internetowym foto4u – https://www.foto4u.pl/ znaleźć możemy między innymi fotoObrazy podzielone na następujące kategorie: FotoObrazy prostokątne 2:3 i 3:4, fotObrazy kwadratowe oraz fotoObrazy panoramiczne 2:1 i 3:1.

FotoObrazy

FotoPlakaty

FotoPlakaty w swojej formie przypominają poprzedników, z tym, że są bardziej uniwersalne, ponieważ można umieścić je w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu – nie tylko na ścianie, ale również na drzwiach od pokoju, szafce czy lodówce. Można umieścić go także w ramie lub antyramie, wówczas będzie przypominał typowy obraz. Są dostępne w takich samych rozmiarach, jak FotoObrazy: prostokątne 2:3 i 3:4, kwadratowe oraz panoramiczne 2:1 i 3:1.

FotoKubki

Najciekawszą formą zatrzymania chwili na dłużej jest umieszczenie jej na kubku. FotoKubki stanowią doskonały pomysł na prezent, w ozycje, jak: szczególności dla miłośnika kawy lub herbaty. W standardowej ofercie sklepu internetowego foto4u można znaleźć między innymi takie proppersonalizowane kubki ze zdjęciem (o pojemności 330 ml, 420 ml i 450 ml), fotoKubki kibica – z piłką w uchwycie, białe filiżanki z podstawką służące do espresso, fotoKubki przezroczyste oraz duże kufle o pojemności aż 660 ml. Co więcej, w ofercie znajdują się także kubki dla dzieci z uchwytami w kształcie zwierząt oraz kubki magiczne, na których wzór pojawia się dopiero pod wpływem ciepła.

Oprócz powyższych przykładów, fotografie mogą zostać wykorzystane do stworzenia kalendarza, który z każdym miesiącem będzie prezentował inne zdjęcie (np. miesiąc luty będzie przywodził na myśl zeszłoroczne Walentynki, a grudzień Święta Bożego Narodzenia), kuli wodnej, FotoPuzzli, foto maskotki lub EKO pudełka służącego do przechowywania odbitek cyfrowych. Tego typu dekoracje i gadżety pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrz, również najbardziej nietypowych, takich jak vintage czy boho. Niektóre gadżety, takie jak kubek, kalendarz, brelok czy plan zajęć, można zabrać ze sobą do szkoły lub pracy.

Ze względu na różnorodne formy zachowania wspomnień na dłużej, fotogadżety stanowią nie tylko perfekcyjny pomysł na prezent, dodatek do mieszkania, ale także mogą być używane na co dzień – wszystko zależy jedynie od tego, jaki gadżet wybierzemy.

Fotogadżety – czyli co można zrobić ze zdjęć!

Bartek

Fotografia reportażowa to mój żywioł, uwielbiam fotografować sytuacje, których dużo się dzieje.

Komentarz do “Fotogadżety – czyli co można zrobić ze zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *